Časté dotazy z oboru autolaků

  • Pamatujte na platnou legislativu (Prováděcí vyhláška k zákonu o ochraně ovzduší, posouzení vnitřího a vnějšího prostředí z hlediska možnosti výbuchu hořlavých plynů a par) při zřizování nového nebo renovaci starého lakovacího boxu.
  • Zároveň myslete i na nutnost zpracování základního rizika ekologické újmy (zákon č. 167/2008 Sb., NV č. 295/2011 Sb., a nově i metodický pokyn MŽP z února 2012), v termínu do 31.12.2012.

Pokud nemáte možnost vypracování těchto nebo i jiných legislativních požadavků, nabízíme Vám možnost zpracování těchto podkladů našími projektanty za výhodné ceny.

V naši nabídce je služba – PROFESIONÁLNÍ porovnání a výběr barvy na Vašem vozidle. PROFESIONÁLNÍ – není jen slovo. Doporučujeme jen prověřené autolaky firmy PPG, Lesonal, Ivat. Klademe důraz, abychom Vám dodali značkový produkt přesně podle Vašich požadavků.

Přes zasílkovou službou neprodáváme autolaky určené k lakování jednotlivých dílů. A to z důvodů:

1) Pouze číslo barvy je nedostačující k porovnání dané receptůry na požadovaný odstín. Pravidlem je, že každá barva má další podskupiny barevných variant, které jsou seřazeny v COLORBOXECH – stříkaných vzorkovnících(kar­tičkách). Ty pak porovnáváme s vedlejším dílem poškozeného dílu. A následně vyhodnotíme totožnou barvu vozu. Při nedefinovatelném barevném kódu vozidla vybereme nejvhodnější odstín na požadovanou opravu.

2) Neklameme zákazníky – pověstmi o počítačovém výběru barvy. Jako profesionálové totiž víme, že nejdokonalejším nástrojem pro výběr barvy je lidské oko.

– PROTO SLUŽBU JAKO MÍCHÁNÍ AUTOLAKU NABÍZÍME POUZE V KAMENNÝCH OBCHODECH NEBO NA LAKOVNĚ.
DO KTERÝCH VÁS SRDEČNĚ ZVEME !!

Netýká se to lakování celých aut – celolaků, při změně odstínu vozu. Máme k dispozici receptůry veškerých výrobců automobilů s různým datem roku výroby. Zajišťujeme stálou širokou nabídku autolaků v různých systémech (syntetika, nitrokombinační, akralátové, vodouředitelné) Které jsou vhodné pro lakování větších povrchů (MDF desky,…) nebo při opravách dodávkových vozů, atd. Samozřejmostí jsou všechny barvy v RAL a spoustů dalších receptůr a efektů.